skip to Main Content
1-800-987-654 admin@totalwptheme.com
Bazaar Domain Hostiran

ثبت دامنه فارسی جدید «.بازار» با تخفیف ویژه

هر وب سایتی با یک آدرس منحصر به فرد، مانند Hostiran.Net شناخته می‌شود که از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اول به عنوان نام تجاری و بخش دوم نظیر.Net یا.Com یا.ORG است که به عنوان دامنه سطح بالا یا TLD شناخته می‌شود. از آنجایی که اکثر دامنه‌های سطح بالای عمومی توسط اشخاص دیگر به ثبت رسیده‌اند و پسوندهایی مثل.com مدت‌ها است که مورد استفاده قرار گرفته‌اند، در بیشتر موارد ثبت یک پسوند عمومی کار دشواری است. از این رو دامنه‌های سطح بالای عمومی جدید مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است.
چند سالی است موسسه آیکان (موسسه ای که مسول مدیریت واگذاری نام‌های دامنه و آدرس‌های پروتکل اینترنت است)، امکان ثبت دامنه فارسی نظیر فارسی.com را فراهم کرده است. علاوه بر این امکان ایجاد دامنه‌های سطح بالا به زبانی غیر از لاتین فراهم شده است تا کاربران یک نشانی کاملاً غیر لاتین نظیر «هاست. ایران» داشته باشند.
در حال حاضر یکی از جدیدترین پسوندهای فارسی (دامنه‌های سطح بالای عمومی -gTLD) به نام «. بازار» (دات بازار) توسط شرکت‌ هاست ایران قابل ثبت است.

با دات بازار، بازار خود را گسترش دهید
بازار در بسیاری از شهرهای خاورمیانه، آسیا، آفریقا و بخش‌هایی از اروپا به مرکز اصلی بازرگانی شهر گفته می‌شود. کلمه بازار به معنی جای دادوستد و خریدوفروش کالا؛ تقریباً در هر زبانی که این نوع بازار در آن رایج باشد کاربرد دارد.
دامنه دات بازار دامنه ای به خط فارسی- عربی است که به لحاظ نگارشِ یکسان در الفبای فارسی، عربی، کردی، اردو و حتی جاوه ای (الفبای نگارش زبان مالایی – زبان رسمی مالزی)، می‌تواند مورد استفاده طیف وسیعی از صاحبان کسب و کار از شمال آفریقا تا جنوب شرق آسیا قرار بگیرد. استفاده از دامنه اینترنتی «. بازار» می‌تواند موجب گسترش و رونق کسب و کارها در این بازارها شود.

ثبت دامنه ثبت دامنه فارسی جدید « .بازار » با تخفیف ویژه
مشتریان گرامی می‎توانند دامنه دات بازار را با ۵۰% تخفیف به جای ۸۰ هزار تومان، بصورت سالانه با قیمت ویژه ۳۹ هزار تومان به صورت اختصاصی از طریق شرکت هاست ایران ثبت نمایند.

توضیحات مورد نیاز برای ثبت دامنه .بازار :
۱. تعداد نویسه های یک نام دامنه باید به گونه ای باشد که تبدیل نام به رمز لاتین punycode بیش از ۶۳ نویسه نباشد. به عنوان یک قاعده تقریبی، که تعداد نویسه های آنها از ۳۰ نویسه الفبای عربی تجاوز نکند معمولا در این محدوده قرار دارند. برای آگاهی از دقیق تعداد نویسه به رمز می‌تواانید از صفحه‌کلید .بازار یا هر تبدیل‌کننده به punycode مانند وبگاه زیر استفاده کنید:

http://mct.verisign-grs.com
۲. در حال حاضر هر نام دامنه تحت .بازار باید مشتمل بر حداقل سه (۳) نویسه باشد. در آینده امکان ثبت دامنه‌های دونویسه‌ای و شاید حتی تک‌نویسه‌ای فراهم خواهد شد.
۳. نویسه آغازین یک نام دامنه باید از میان حروف انتخاب شود، یعنی استفاده از رقم، خط‌تیره یا نیم‌فاصله به عنوان نویسه نخست مجاز نیست.

8 دیدگاه برای این پست
  1. چنین مشکلی وجود ندارد،
   می بایست Punny Code صحیح دامنه را به سرویس دهنده خود ارائه کنید تا برای آن Punny Code هاست را ایجاد کنند.

 1. تو راهنمای پنل نوشته:
  باید اول چک کنید که پنل یا سیستم شما ساپورت میکنه یا نه
  These are not currently a component of the ICANN DNS root and thus are not available to all Internet users.

  IDN TLDs
  DreamHost does not currently support the registration of IDN TLDs (the extension after the first part of the example name – .com is a TLD)

  1. مشتری عزیز دات بازار جهانی است و چنین مشکلی ندارد. در متن شما نیز هیچ ذکری از دات بازار وجود ندارد.

   در مورد متن دوم نیز یک شرکت خارجی را نام برده که برخی از TLD ها را ثبت نمی کند، شما می توانید TLD مد نظر را در هاست ایران ثبت نمایید.

   توجه بفرمایید هاست ایران در حال حاضر تنها نماینده ثبت دامنه دات بازار می باشد و با ۵۰ درصد قیمت ثبت کننده اصلی می توانید دامنه های خود را ثبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top